Kategórie
Naša ponuka

Čokoládové fontány

cokoladova-fontana-sephraPri výbere čokoládovej fontány je rozhodujúci účel, pre ktorý si čokoládovú fontánu zaobstarávate, množstvo peňazí, ktoré ste ochotný do čokoládovej fontány investovať a samozrejme aj Váš vkus - niektoré fontány sa Vám jednoducho páčia a iné nie.

Ak predpokladáte, že čokoládovú fontánu použijete napríklad raz na svadbu a potom ju vytiahnete dvakrát alebo trikrát za rok, potom je zbytočné vyberať medzi gastro fontánami, ale vyberte si domácu čokoládovú fontánu. V prípade, že máte pre čokoládovú fontánu častejšie využitie, vyberte si niektorú z čokoládových fontán pre gastronómiu.

Pri rozhodovaní medzi jednotlivými čokoládovými fontánami je okrem subjektívneho hodnotenia dizajnu dôležité porovnať: výšku čokoládovej fontány (kaskády), dobu prevádzky, pomer objemu nádoby a minimálneho množstva pre vytvorenie kaskádovitého efektu a príkon čokoládovej fontány.

Vyššia čokoládová fontána vyzerá efektne a viac zaujme pozornosť. Podstatné je tiež to, že sa v čokoládovej fontáne s kaskádou vysokou 10 či 15 cm namáčajú potraviny ťažšie ako vo fontáne s kaskádou vysokou 20 až 30 cm.

Pomer medzi objemom nádoby a minimálnym množstvom čokolády potrebnej pre vytvorenie kaskádovitého efektu je rozhodujúca pre určenie počtu obsluhovaných osôb jednou čokoládovou fontánou. Ak je objem nádoby 0,5 litra a minimálne množstvo čokolády 0,4 litra potom z toho vyplýva, že po odobratí 0,1 kg čokolády (1 kg je asi 0,9 litra) prestane fungovať kaskádový efekt a čokoláda bude stekať len v pramienkoch alebo vôbec . Pritom sa dá počítať, že jedna osoba spotrebuje priemerne asi 0,05 kg čokolády. Malá nádoba znamená nutnosť častého doplňovania čokolády do čokoládovej fontány.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere čokoládovej fontány je jej príkon a tiež prevedenie vykurovacieho telesa čokoládovej fontány. Na tomto parametri závisí rýchlosť ohrevu čokoládovej fontány. Jednoznačne najrýchlejšie rozpustia čokoládu čokoládové fontány značky Sephra. V ideálnych podmienkach môže byť čokoláda rozpustená u niektorých typov týchto fontán už za štyridsať minút. Pri ostatných čokoládových fontánach trvá rozpúšťanie čokolády podstatne dlhšiu dobu. Je to mimo príkonu dané aj tým, že čokoládové fontány Sephra majú veľmi kvalitné prevedenie vykurovacieho telesa, ktoré má veľkú styčnú plochu s antikorovou nádobou čokoládovej fontány.

Svetový štandard kvality čokoládových fontán udávajú americké fontány značky Sephra. Gastro čokofontány Sephra vynikajú najmä tichou prevádzkou, kvalitou spracovania a kvalitou použitých materiálov. Okrem čokoládových fontán Sephra ponúkame na predaj aj cenovo dostupnejšie čokoládové fontány vhodné pre domáce použitie aj pre gastronómiu.

Čokoládové fontány pre domáce použitie oproti gastro fontánám nie sú vhodné pre trvalú prevádzku a ich použitie je obmedzené na 0,5-5 hodín denne a sú hlučnejšie. To je samozrejme dostatočne dlhá doba prevádzky pre domáce oslavy a pre tieto akcie je ich môžete bez obáv používať. Na vyžiadanie Vám maximálnu dĺžku prevádzky pri jednotlivých fontánach radi oznámime.

Čokoládové fontány pre gastronómiu sú prispôsobené pre dlhšiu dobu prevádzky a častejšie použitie a majú využitie pre cateringové firmy, v cukrárňach, hoteloch, na veľkých spoločenských akciách a podobne. Zvyčajne sú riešené tak, že ich špeciálny motor je priamo napojený na šnek a tým odpadá najproblémovejšia časť čokoládovej fontány, ktorou je prevodovka.